снимка Булфото
Ивет Горанова се прибира с бронзов медал от Европейското първенство по карате в Армения. Олимпийската шампионка от Токио 2020 се справи с Нина Квасницова в кат. до 55 кг кумите. Ивет изравняваше резултата на 3 пъти след изоставане, но накрая успя да надделее над представителката на Словакия с 4:3.
Медалът ѝ е факт по-малко от месец след златото от най-силния и елитен турнир в света на каратето - Премиер лигата в Кайро. Първа в категорията на Ивет е германката Миа Бич, от която нашето момиче загуби на полуфиналите.
При мъжете Велин Иванов (кумите до 60 кг) записа победа и загуба, а Теодор Тодоров (до 67 кг) завърши с актив от две победи и едно поражение. На "ката" Георги Матуски отпадна в първия кръг.
България има и двама съдии в дните на финалите на Европейското – Ангел Попов и Красен Хаджиев. Преди днешните двубои в Ереван друг от нашите рефери – Милен Димитров беше отличен за над 10-годишната си кариера като рефер на Европейската карате федерация (EKF), предаде БГНЕС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Винарска изба "Варна" празнува Трифон Зарезан
Дата: 15/02, 01:10
Григор Димитров с нов треньор - бившият №3 в световната ранглиста Давид Налбандиян
Дата: 15/02, 01:00
Климатолог за Гренландия: Наблюдаваме екстремни събития
Дата: 15/02, 00:45
Разследват за саботаж по време на Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина д'Ампецо
Дата: 15/02, 00:30
Голяма разпродажба в Mr.Bricolage - отстъпките стигат до -50%, а в кампанията са включени над 4000 продукта за дома, ремонта и градината
Дата: 15/02, 00:30