илюстрация: Булфото
Всички начални и средни училища в гръцката област Атика, включваща и столицата Атина, ще бъдат затворени утре заради очакваното лошото време, съобщиха местни власти. Решението е предпазна мярка за учениците поради прогнозата за обилни валежи от дъжд, придружени със силен вятър.
"За Атика е обявен червен код. Като се вземат предвид метеорологичните прогнози и препоръките на Комитета за оценка на риска, решихме да затворим училищата утре", заяви областният управител Никос Хардалиас. Той добави, че е предвидена възможността уроците да се провеждат онлайн, предаде БНТ.
Местната власт в столицата Атина разпространи съобщение, че службата за гражданска защита, общинската полиция, службите за почистване и други технически служби се намират в повишена готовност да реагират при необходимост. Общинските власти призоваха всички граждани да избягват ненужни пътувания, докато негативните метеорологични условия отминат, както и да не паркират превозни средства във водосборни райони.
Националната метеорологична служба на Гърция издаде днес бюлетин, предупреждаващ за силни валежи и гръмотевични бури в Централна и Южна Гърция, за локални снеговалежи в планинските райони на областите Тесалия и Македония, както и за очаквани силни пориви на вятъра в някои части на страната.
Очакват се бури с различна интензивност в източната част от полуостров Пелопонес, както и в района на остров Евия, който се намира непосредствено до континенталната част на страната. Лошото време ще засегне още Спорадите – островна група в северната част на Егейско море, северните и източните егейски острови, разположени близо до турското крайбрежие, както и Додеканезите – острови в югоизточната част на Егейско море.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Без камиони над 12 т по магистралите "Тракия", "Хемус" и "Струма" на 3 март
Дата: 02/03, 08:59
11-годишно дете е в болница след сблъсък на пътя в Айтос
Дата: 02/03, 08:52
Българин, блокиран в Дубай: Нощта беше спокойна, интернет преекспонира нещата
Дата: 02/03, 08:491 Коментар
Проучване: Българите са обединен от традициите, историята и езика
Дата: 02/03, 08:391 Коментар
"Франс прес": Силни експлозии са чути днес в Дубай, Доха и Манама
Дата: 02/03, 08:331 Коментар