Снимка: Пиксабей
15 май (четвъртък) ще бъде учебен ден за столичните училища, съобщиха от Столична община.
„Към 18:00 ч. на днешния ден няма официално постъпило уведомление за протестни действия на работещи в столичния градски транспорт за 15.05.2025 г.“, допълват оттам.
Утрешният ден ще бъде нормален учебен ден за училищата на територията на Столична община, предава Дарик. В случай, че отново има протестни действия на работещите в транспорта и учениците не успеят да пристигнат навреме, молим директорите да проявят толерантност към закъснения и да организират общи занимания по интереси за децата.
Ако в утрешния ден, се установи, че голям брой учители и ученици не могат да стигнат до училищата, а наземният градски транспорт няма да работи и в петъчния ден (16.05.2025 г.), заедно с МОН ще бъде обсъдена възможността денят да бъде обявен за неучебен, но присъствен. Това ще даде възможност за по-гъвкава организация на деня, както и да не се пишат отсъствия за неуспелите да се придвижат.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 02:40
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 02:20
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 02:20
Феновете на Реал Мадрид събраха над 100 хиляди подписа за изгонването на Мбапе
Дата: 06/05, 02:001 Коментар
Обявиха нова обществена поръчка за многоетажен паркинг в Шумен
Дата: 06/05, 01:30