снимка Булфото
"Самолетът е изправен, продължава техническото приемане, скоро ще започне летателното приемане", това каза министърът на отбраната Атанас Запрянов, след като беше изслушан в комисията за контрол над службите за сигурност заради изтребителя F-16. Министърът допълни, че летателното приемане включва българските пилоти да летят с американски инструктори, след което се въвежда на въоръжение и в експлоатация.
По отношение на съмненията за намеса от чужда държава по отношение на повредения модул, Запрянов каза, че е докладвал подробно за техническото събитие, предприетите мерки, действията на техническия и летателен състав и няма притеснения по отношение на самолета и опазването на информацията.
Припомняме, че след кацането на първия български F-16 беше установено отклонение в работата на една от системите. Това беше обявено от командира на Военновъздушните сили Николай Русев, предаде Нова тв.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мартин, създал "Черна писта", със стряскащи данни за катастрофите у нас
Дата: 27/06, 00:26
Франция спечели срещу Норвегия, Сенегал победи убедително Ирак в последните срещи от група I
Дата: 27/06, 00:13
Полицията в Разград санкционира нарушител след сигнал и проверява случай с непълнолетен шофьор
Дата: 27/06, 00:05
Първи проверки по морето: 11 установени нарушения по плажове и в заведения
Дата: 26/06, 23:45
Софийската градска прокуратура разследва ОПГ за имотни измами във Варна
Дата: 26/06, 23:22