Училищен психолог: Законът за борба срещу противообществените прояви на деца е от 1956 г.


16/05/2025, 13:45

кадър: Нова Нюз

Съветниците в Столичния общински съвет излязоха със съвместна декларация, чрез която настояват за незабавни промени в Закона за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, които да спрат т.нар. "локали". Общинските съветници настояват за ефективна работа по създаване профили на извършителите и предприемане на всички необходими мерки за ранна превенция; установяване на места с повишен риск от посегателства и предприемане на засилени мерки за безопасност. В разговор по темата влязоха журналистът Димитър Мартинов и училищният психолог Иван Игов в ефира на „Твоят ден” по Нова Нюз.

Мартинов каза, че „локалите” са приятелски групи, които не са свързани с вид субкултура. 

Игов посочи, че има сериозен проблем със законодателството. И допълни, че Законът за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни е от 1956 година.

Той обясни, че винаги е имало младежки субкултури, които се обединяват в групи. И подчерта, че в рамките на такива групи се появяват агресивни форми на поведение, което се изразява в „булинг” в училище, а и извън него. Психологът каза още, че в такива действия участват както момчета, така и момичета. И призова обществото да реагира на подобни ситуации.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на тридневното примирие
Дата: 10/05, 09:59

Нетаняху поздрави Румен Радев за победата и встъпването в длъжност на новото българско правителство
Дата: 10/05, 09:451 Коментар

Лекар за края на обажданията до джипито: Поставени сме пред дилемата да бъдем хора или изпълнители на абсурдни наредби
Дата: 10/05, 09:381 Коментар

Проф. Чорбанов: Хантавирусът не е заплаха за масова епидемия, у нас трябва да се тревожим за морбили
Дата: 10/05, 09:251 Коментар

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 09:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия