Какво си казаха Росен Желязков и Володимир Зеленски в Тирана?


16/05/2025, 18:23

Снимка: Министерски съвет

България продължава да подкрепя усилията на Украйна за установяването на справедлив и траен мир. Това заяви министър-председателят Росен Желязков по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски. Разговорът им е част от поредицата от двустранни срещи, които премиерът Желязков проведе в Тирана, където се провежда Шестата среща на върха на Европейската политическа общност, съобщават от Министерски съвет.

Според министър-председателя Росен Желязков установяването на мир е не просто начин да се спре войната в Украйна и възстановяването на нейната териториална цялост. Това е въпрос, свързан със сигурността на Европа и начина, по който Европа в новата геополитическа среда ще изгражда своята архитектура за сигурност, своите отбранителни капацитети, посочи Желязков.

В хода на разговора си с президента Зеленски премиерът Желязков акцентира върху значението на засилването на индустриалния военен потенциал на Европа като част от структурните гаранции и за Украйна, но и за европейския континент.

На срещата беше обсъден също така ходът на преговорите. Прекратяването на огъня е една от необходимите предпоставки за мирни преговори за установяването на ясен и справедлив мир както за Украйна, така и за спокойствието на европейския континент, категоричен беше българският министър-председател. Според Желязков поставянето на каквито и да е предварителни условия могат да минират крехката надежда, която има в началото на тези преговори.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Съдът прекрати делото по искова молба на МБАЛ "Св. Анна" срещу НЗОК
Дата: 07/05, 13:55

Пребиха на улицата мъж от Девня за 450 евро
Дата: 07/05, 13:44

Забравен куфар блокира центъра на Бургас, сапьори се готвят за контролиран взрив
Дата: 07/05, 13:32

България предаде на ЕК план за отказ от руски газ
Дата: 07/05, 13:201 Коментар

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 13:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия