снимка: Фейсбук, ОДМВР
Полицаи от Кюстендил са иззели документи от офис на жена, извършвала правни услуги без да има юридическо образование, съобщиха от полицията в Кюстендил. Служители са извършили процесуални действия под надзора на наблюдаващ прокурор и с разрешението на Районния съд в града в жилище и офис в града, обитавани от 59-годишната жена.
Тя се е представяла за адвокат и е предлагала правни услуги. От претърсените обекти са иззети множество документи, казаха от полицията, предава БТА. В хода на образувано по-рано досъдебно производство е установено, че жената е неправоспособна - няма юридическо образование, а клиентите ѝ са били измамени, като са заплащали правна услуга, която не са получавали. Работата продължава под надзора на Районната прокуратура в Кюстендил.
По случая се работи от няколко месеца, казаха от полицията. Към настоящия момент жената не е задържана.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Съветниците във Варна не одобриха финансиране за големия концерт и филм за Ивайло Маринов
Дата: 25/06, 18:18
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Дата: 25/06, 18:09
Обявиха къде ще спира тока във Варна и региона до 29 юни
Дата: 25/06, 18:04
Ученици от Математическата гимназия влязоха в ролите на съдии и медиатори в Окръжен съд - Варна
Дата: 25/06, 18:01