Снимка: Булфото, архив
Близо 5 милиона и 200 хиляди евро ще бъдат вложени в техника и обучение за защита от пожари и бедствия в пограничния регион между България и Турция. Средствата са по програма за трансгранично сътрудничество и ще се използват за модернизация на противопожарните служби, подготовка на доброволци и по-добра координация между двете страни.
Ще бъдат закупени специализирани машини за работа в труднодостъпни горски райони, водни танкери, защитно оборудване и комуникационни системи. Предвиждат се и обучения, като ще бъдат подготвени доброволци и местни противопожарни екипи.
Проектът цели по-бърза и по-ефективна реакция при пожари и бедствия, които зачестяват заради климатичните промени, посочва БНР. Очаква се мерките да подобрят сигурността на около 290 хиляди души и да осигурят защита на големи горски територии в трансграничния регион.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Очаква се изравняване на цените на бензина и дизела у нас
Дата: 20/05, 09:53
Нов депутат от "Прогресивна България" положи клетва
Дата: 20/05, 09:471 Коментар
Варненската полиция предприе мерки за безопасни и спокойни абитуриентски балове
Дата: 20/05, 09:451 Коментар
Млад русенец задигна детска конзола от жилище във Варна
Дата: 20/05, 09:37
Ангела Меркел или Марио Драги са възможни посредници в преговорите с Владимир Путин
Дата: 20/05, 09:321 Коментар