Булфото
3957 ученици са подали заявления да се явят на държавния зрелостен изпит по български език и литература днес, 20 май, в област Варна. Той е задължителен за всички 12-окласници и започва в 8.30 часа, обясни д-р Ирена Радева, началник на Регионалното управление на образованието във Варна.
Държавният зрелостен изпит ще се проведе в над 60 училищни сгради във всички общини на област Варна. От тази година няма да е задължително учениците да носят на хартия служебната си бележка, достатъчно е тя да бъде показана на електронно устройство, предава Радио Варна.
На матурата на 22 май ще се явят повече на брой ученици - 2291 младежи, а на ДЗИ по профилиращ предмет в област Варна ще се явят 1590.
В периода 26-29 май предстоят държавните зрелостни изпити по желание. Близо 200 ученици ще се явят на тези допълнителни изпити във връзка с кандидатстването им в университетите.
Има увеличение на желаещите да се явят на матура по математика заради изискването за прием в част от университетите с икономическа и техническа насоченост.
В 6.00 часа днес в просветното министерство ще бъде генериран изпитният вариант за матурата. За петък е насрочена втората задължителна матура по профилиращ предмет, или за придобиване на професионална квалификация за учениците от професионалните гимназии.
Резултатите от изпитите ще бъдат обявени до 11 юни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Нов голям български успех - Иван Иванов е финалист за най-добър млад спортист на Европа
Дата: 20/05, 11:27
Адм. Ефтимов: НАТО трябва да засили отбранителните способности и индустриалната база
Дата: 20/05, 11:20
Атанас Костурков празнува рожден ден
Дата: 20/05, 11:19
БАБХ затвори потънала в мизерия кланица в Джебел
Дата: 20/05, 11:17