Снимки: Даниел Панов
Една година след големия пожар новата гора край Велико Търново вече расте и се развива. Това написа във фейсбук кметът на старопрестолния град Даниел Панов.
В залесяването на опожарения Гарга баир през ноември миналата година се включиха стотици доброволци.
"Голям е процентът на хващане на посадените широколистни видове, също и на иглолистните дървета, в добро състояние е и подрастът. За развитието на новата гора голямо влияние оказват и добре планираните подготвителни дейности - почистването на терените, терасовидното оформяне, специализираната подготовка на почвата", обяснява Даниел Панов.

70 декара на Гарга баир бяха залесени в първия етап през ноември миналата година, засадени бяха 20 000 дръвчета.
"Избрани са местни широколистни и иглолистни видове, съобразени с релефа, почвата и особеностите на микроклимата. Подборът им е съгласуван с Регионалната инспекция по околната среда и водите, с лесовъди и експерти по опазване на горския фонд", уточнява кметът на Велико Търново.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лавров пред Рубио: Доставките на оръжия за Украйна са неприемливи
Дата: 23/07, 10:43
КЕВР утвърди компенсации за ток на битовите клиенти през юни
Дата: 23/07, 10:42
А1 предлага ново решение за наблюдение и сигурност на дома
Дата: 23/07, 10:40
26-годишен загина при катастрофа с кола и автобус тази сутрин край Плевен
Дата: 23/07, 10:35
Кандев след откриването на Наталия: Убеден съм, че извършителят ще понесе цялата строгост на закона
Дата: 23/07, 10:261 Коментар