Снимка: Булфото
Мерките срещу високите цени, предприети от новия кабинет, овластяват институциите, но не овластяват потребителите. Това коментира за Радио Варна Богомил Николов, изпълнителен директор на Българската национална асоциация "Активни потребители".
Според него потребителите се възприемат като наблюдатели на целия процес.
"Вчера станахме свидетели на внасянето на проект на закон, който има добри, благородни цели, да се бори с инфлацията в страната. Намирам цялата процедура за неособено добра за подражание и не особено демократична", каза той.
Причината, смята Николов, е че трудно може да се говори за широко обсъждане на предложението, защото мерките са обявени вчера следобед, а за днес е било обявено провеждането на първо четене, поясни той.
Според експерта отново се повтарят стари грешки на предишни управления.
За нас доброто управление означава обсъждане със заинтересованите страни, след това обсъждане с обществото в максимално широк формат, и едва след това да се стигне до комисия в парламента и в пленарна зала, поясни специалистът. Добрите намерения на мерките са налице, дано не бъдат опорочени, подчерта Николов.
Изпълнителният директор на "Активни потребители" съобщи, че асоциацията работи по създаването на платформа за сравнение на цени в търговската мрежа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
8 години затвор за мъж, направил опит за убийство на приятелката си
Дата: 22/05, 19:32
Сметките за ток нагоре: 5 златни правила как климатикът да харчи по-малко това лято
Дата: 22/05, 19:30
Румънски полицаи ще участват в съвместни патрули през летния сезон в Каварна
Дата: 22/05, 19:27
Въвеждат строг контрол и забрани около хижа Петрохан
Дата: 22/05, 19:26
Задържаха близо 450 литра нелегален алкохол на Митница Бургас
Дата: 22/05, 19:22