В Гърция започват глоби за всички без застраховка "Природно бедствие" на колата


26/05/2025, 13:22

Пиксабей

В Гърция започват глоби за автомобили без застраховка "Природно бедствие". Задължително е за гръцките номера и е желателно за чуждестранните коли.

Пътна полиция започва проверки от 1-ви юни за задължителна застраховка както на личните автомобили, така и на фирмените, предаде БНР. Предвиждат се глоби в зависимост от категорията на автомобила. Покритието от тази застраховка е валидно за пожар, наводнения, земетресения и повреда от паднали камъни при свлачища.

Цената на тази полица е средно около 15 евро на година и собственикът си гарантира, че при природни бедствия ще получи обезщетение.

При фирмените автомобили, както и при товарните коли цената е по-висока, поради което беше даден срок от началото на годината до юни месец да се платят тези задължения.

За чуждестранните коли не е задължително, но е желателно в застраховката да се посочва, че са защитени от природни бедствия, казаха пътните полицаи.

Понеже Гърция всяка година минава през тежки периоди на природни бедствия, които засягат и автомобилния парк се въведе задължително застраховка "природни бедствия", казаха от транспортното министерство.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кая Калас: Всичко сочи, че Путин не е толкова силен
Дата: 11/05, 20:04

Мъж загина след падане от високо в София
Дата: 11/05, 19:581 Коментар

Строителният бранш: Варна губи инвестиции заради административен блокаж
Дата: 11/05, 19:55

Германският министър на отбраната: Путин може сам да сложи край на войната, ако иска. Думите му може да са поредна измама
Дата: 11/05, 19:531 Коментар

Уикенд: Продават хижа "Петрохан" и къщата на Калушев на морето
Дата: 11/05, 19:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия