Снимка: Булфото, архив
18-годишен ученик е привлечен като обвиняем и е задържан за кражбата на специализиран автомобил на Центъра за спешна медицинска помощ в монтанското село Дългоделци. Това съобщиха от Апелативна прокуратура - София.
Под ръководството на Районна прокуратура – Монтана се води разследване по образувано досъдебно производство за кражба на чуждо моторно превозно средство – престъпление по Наказателния кодекс (НК), предава БТА.
Специализираният автомобил е бил противозаконно отнет през нощта на 26 май. Водачът на превозното средство е подал сигнал за случилото се на телефона за спешни случаи 112. Извършителят на деянието е установен – 18-годишният ученик с инициали Д.Н. В хода на разследването е извършен оглед на местопрестъплението, разпитани са свидетели.
С постановление на прокурор от Районна прокуратура – Монтана Д.Н. е привлечен в качеството на обвиняем за извършеното от него престъпление и е задържан за срок до 72 часа. Предстои да бъде внесено в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо него.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие
Дата: 11/05, 08:59
България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:461 Коментар
Протести и напрежение в Габрово след масово сбиване, все още няма повдигнати обвинения
Дата: 11/05, 08:43
Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35
До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27