Депутат: България има само една възможност за „Ботгаш“


29/05/2025, 17:44

Редактор: Недко Петров

Стопкадри бТВ

Председателят на енергийната комисия в парламента обяви, че съществува само една възможност България да спре да бъде ощетявана по договора с „Боташ“. Преди това Памела Митова припомни, че за този договор ясно е изразила позицията си през последните години. А и самата тя е вносител на доклада за „Боташ“ в комисията, която разследваше фактите и обстоятелствата в прокуратурата.

Според Митова единственото, което България може да направи в момента, е да се опита министър Жечо Станков, което е нелека задача, да предоговори част от условията по този договор.

Искрено му желая успех, защото, ако се поставям на страната на Турция, турската страна далеч не е виновна за това, че ние лекомислено сме подписали договор, който ни ощетява и предоставя целия ни енергиен суверенитет на тяхната страна, каза Митова.

Така че, ако в момента аз представлявам турската страна, и предоговоря този договор, вие най-вероятно щяхте да ме попитате как е възможно и защо го правя, след като той е изцяло в изгода на Турция, допълни тя.

Надявам се Жечо Станков да намери опции. Според мен единствената опция е да намерим газ на много ниска цена от производител, който да го доставяме на турските терминали, и с тази ниска цена да покриваме разликата от вече пагубно загубените половин милиард, които така или иначе плащаме, заяви още пред Цветанка Ризова в „Лице в лице“ народният представител от „Има такъв народ“.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спортът по телевизията във вторник 14 юли
Дата: 14/07, 05:00

Хороскоп за вторник: Телец - интересни разговори; Лъв - почивка; Везни - кариера; Стрелец - взаимоотношения; Водолей - здраве
Дата: 14/07, 04:30

A1 Gaming League отново събра феновете на електронните спортове на Aniventure Comic Con 2026
Дата: 14/07, 04:00

На 14 юли 1877 г. са посечени 1013 мъже, жени и деца в църквата „Св. вмчк. Георги“ - "Вторият батак" в българската история
Дата: 14/07, 04:00

Рожден ден празнува Халил Мутлу
Дата: 14/07, 03:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия