Кадър БТВ
„Грозният американец“ - тoва е книга от края на 50-те. Нещо като „Мисия Лондон“ на Алек Попов, но за американската дипломация в измислена държава в Азия. За няколко месеца тази книга се превръща в сензация и до днес се смята за класика в американската литература. Така започна коментара си Светослав Иванов по БТВ
Чрез ирония и сатира, тя описва начина, по който всеки повърхностен поглед върху случващото се по света може да доведе до катастрофа. През 1962 г. книгата се превръща във филм, с който Марлон Брандо печели много награди.
Смята се, че тази книга вдъхновява Кенеди да създаде „Корпуса на мира“, за да се бори именно с този имидж на високомерната и арогантна американска външна политика, описана в „Грозния американец“. От „Корпуса на мира“ пък се ражда USAID - първата агенция, която най-богатият човек в света взе на мушка и закри, за да спре помощите за най-нуждащите се по света. Най-богатият спира парите за най-бедните - сякаш написа нова глава в стария роман.
Илон Мъск мина като комета през политиката.
Но мъжът с имидж на мечтател, иноватор и глобален предприемач се оказа доста крайна в разбиранията си личност, която изгря и залезе на политическата сцена.
От момента, в който с едно от децата си на раменете в Овалния кабинет, той демонстрира близостта си с Тръмп, до момента, в който с посинено око на същото място той обяви, че се оттегля, Мъск нанесе толкова сериозни щети на собствения си имидж, че това драматично започна да се отразява на бизнеса му.
Целият коментар гледайте във видеото
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Френски кораб е бил атакуван в Ормузкия проток, има евакуирани моряци
Дата: 06/05, 11:08
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 11:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 11:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 11:00
Георг Георигев от ГЕРБ-СДС: Оттук-нататък започват предизвикателствата
Дата: 06/05, 10:57