Български военни тръгват за мисия на НАТО в Косово


16/07/2026, 09:04

Булфото

Тържествена церемония по изпращане на военно формирование от Въоръжените сили на България за участие в състава на силите на Регионално командване „Запад“ от Стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR) ще се състои днес в Стара Загора, съобщават от Министерство на отбраната.

В състава на контингента са включени 97 военнослужещи, основно от 2-ра Тунджанска механизирана бригада от Състава на Сухопътните войски, както и личен състав от Съвместното командване на силите, Служба „Военна полиция“, Мобилната КИС и Военномедицинска академия.

Формированието ще бъде дислоцирано в база „Виладжио - Италия“ и ще изпълнява задачи, свързани с патрулиране, наблюдение и подпомагане на сигурността в зоната за отговорност.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Организират четене за Васил Левски във Варна
Дата: 17/07, 08:49

Заловиха близо 90 мигранти край западния турски град Измир тази нощ
Дата: 17/07, 08:421 Коментар

17 тежки катастрофи и 21 ранени за денонощие в страната
Дата: 17/07, 08:351 Коментар

Близо месец след скандала: Видеото на заснетата в такси клиентка отново е онлайн
Дата: 17/07, 08:261 Коментар

Куче нахапа 16-годишно момиче и уби домашния му любимец в Нови Искър
Дата: 17/07, 08:19

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия