Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв
До края на този месец зимата ни е по гръцки сценарий – с доста големи скокове в температурите и чести валежи. Най-съществения валеж за следващите две седмици е този, който ни предстои утре и в други ден. Говорим за валеж, който в Северозапада още утре от рано ще е със сняг, с натрупване на снежна покривка, докато в Южна България утре ще вали доста дъжд и то с всички рискове от локални наводнения, от разливи на реки, тъй като за денонощие паднат 40-50 л/кв. м, ако не и повече.
Това съобщи синоптикът на Нова тв Николай Василковски.
Предварителните сметки сочат, че към сряда в северозападните райони ще паднат до 20-30 см снежна покривка. Сняг ще падне и в Лудогорието, където също ще има около 10 см снежна покривка, посочи той.
Като цяло февруари е топъл, но с големи температурни амплитуди. В сряда и четвъртък рано сутрин температурите ще паднат до минус 4 – минус 5 градуса, а в неделя сутринта до минус 8 в определени райони. Всичко това е предпоставка за чести настинки през този месец, посочи той.
В последната седмица на месеца ще имаме повече облаци с валежи от дъжд. Средата на периода обаче ще е слънчев и някои казват, че е възможно температурите да скочат дори до 20 градуса, коментира Василковски.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
КТ "Подкрепа" не подкрепя приетите на първо четене промени за мултифондовете
Дата: 16/02, 13:04
Божидар Саръбоюков: Това е сбъдната мечта – нов национален рекорд и №1 в света
Дата: 16/02, 13:021 Коментар
МВР издирва извършителите на палежа в дома на кмета на Бистрица
Дата: 16/02, 12:55
16-годишно момиче припадна в дискотека след употреба на алкохол
Дата: 16/02, 12:51
Съседът на Калушев в Българи е отведен от полицаи в кметството
Дата: 16/02, 12:51