Във Варна за пети пореден ден протестираха заради смъртта на Явор


13/06/2025, 22:40

кадър: Anna Georgieva, Виждам те КАТ - Варна

Пореден протест с искане за справедливост и истината за смъртта Явор Георгиев, който почина в края на миналата седмица след задържане от полицията и отвеждане в психиатрията на УМБАЛ „Св. Марина", се проведе днес във Варна.

Стотици се събраха пред сградата на Окръжния съд, но след това се включиха в мирно шествие до Аспаруховия мост.

Приятели и близки на Явор Георгиев затвориха последователно двете платна на Аспаруховия мост. Те скандираха "Искаме затвор" и "Убийци" и заявиха, че няма да се откажат от протестите.

Някои от тях дойдоха с малките си деца, за които искат друго бъдеще. Шофьорите на спрените автомобили изразиха съпричастието си към протеста, предад БНТ.

Протестиращите сведоха глави и почетоха с минута мълчание паметта на приятеля си. Рапърът Димчо, близък приятел на Явор, заяви, че исканията не са политически и не искат да свалят министри и да променят системата, а да има наказателна отговорност за двамата полицаи.

Събралите се призоваваха и други да се присъединят с плакати "България няма повече деца за погребване. Излезте и заради тях!". 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 29/08, 16:40

Българската асоциация по рециклиране: Поредното сриване на продуктовите такси обслужва чужди лобистки интереси и ще струва 400–600 млн. евро от бюджета глоби към Европейската комисия
Дата: 29/08, 16:40

Глоба от над 172 000 долара за бивш служител на Белия дом, търгувал с речите на Тръмп
Дата: 29/08, 16:30

Син преби възрастната си майка в Разградско
Дата: 29/08, 16:22

За втори път днес вдигнаха въздушна линейка заради пострадал турист в Пирин
Дата: 29/08, 16:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия