Уругвайският сенатор Хорхе Саравия, който през 2014 г. смята да участва в президентските избори, бе ранен при нападение в дома му от въоръжени обирджии, съобщават местни медии, цитирани от РИА Новости. По данни на властите сенаторът е бил ранен в главата. Това обаче не му е попречило да влезе в престрелка с нападателите.
Според изданието "Ел Обсерватор" трима въоръжени крадци са се опитали да проникнат в дома на Саравия в предградието Монтевидео в момента, когато сенаторът вечерял със семейството си, пише блиц.
Първоначално той влязъл в ръкопашен бой с крадците и бил сериозно наранен. След това успял да се добере до пистолета си и започнал да стреля срещу бандитите. Те били принудени да се оттеглят без да успеят да вземат нищо от дома му.
Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24
Пътнически автобус спука гума на магистрала "Тракия"
Дата: 21/08, 16:231 Коментар
Украйна санкционира руския анимационен сериал "Маша и Мечока"
Дата: 21/08, 16:141 Коментар
ЕК: Сърбия не е активирала Механизма за гражданска защита на ЕС
Дата: 21/08, 16:121 Коментар