Бившият регионален министър Пламен Дончев: Митов е показал, че не може да управлява МВР


15/06/2025, 10:10

кадър: Нова тв

Публична тайна в България от години, е че службите за сигурност не функционират оптимално. Защото по стечение на обстоятелствата през последните години са превърнати в инструменти за задържане на политическото статукво и губят фокуса. А именно осигуряване на вътрешната сигурност у нас. Това коментира в ефира на „Събуди се” Андрей Цеков, бивш регионален министър и депутат от ПП-ДБ.

„Считам, че настоящата ситуация е показателна за това, което се случва в държавата. Господин Пеевски една по една превръща всички силови институции в свои лични сатрапи. Същото се случва и с  ДАНС. Нека да проследим кой в момента я оглавява. Това е заместник-председателят Деньо Денев. Един човек, който има интересна кариера. Тя започва от времето, в което имаше наказателното преследване срещу Десислава Иванчева и Биляна Петрова. Впоследствие той стана печално известен с посегаството срещу машинният вот при местните избори в София. Публична тайна е, че той е фаворит на господин Пеевски. Очевидно, досегашният директор Пламен Тончев беше принуден да се пенсионира и да намери обежище в една относително много значителна комисия”, твърди Ценокв.

 

Според него Даниел Митов е показал, че не може да упралява МВР.

„Дали заради липсата на професионални качества, тъй като той не е кадър на системата. По-скоро го отдавам на факта, че той реално не управлява това министерство. То се управлява от неговия професионален състав, който в голямата си степен е подбиран лично от Пеевски”, поясни депутатът.

Относно ескалацията на напрежение в Близкия изток, Цеков заяви, че правителството полага грижа за съгражданите ни там. 

„Честно казано считам, че българското управление, независимо от кой исторически момент, винаги е полагало грижи, за да защити интересите и на неприкосновеността на българските граждани в чужбина. Нямам основания да считам, че в настоящия момент правителството прави по-малко”, заключи той за Нова тв.

За вота на недоверие Цеков каза, че темата ще бъде обсъждана на 12 юли на националното събрание на „Продължаваме промяната”.

„Трудно е да се намери политика, в която правителството да се е справило добре. Темите са много - вътрешен ред и сигурност правосъдна система, здравеопазване, бюджет", подчерта той. 

По думите му след 8 юли процесът по влизането ни в еврозоната не може да бъде спрян, може само да бъде вдигнат шум от това нещо. Така отговори Цеков на въпроса дали този вот не може да саботира приемането на валутата от 1 януари 2026 г. у нас. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гешев осъди прокуратурата да му плати 130 хиляди евро
Дата: 11/05, 09:44

Танкер с петрол за Виетнам премина през Ормузкия проток по определения от Иран маршрут
Дата: 11/05, 09:41

"Панорама на средното образование“ ще се проведе днес и утре във Варна
Дата: 11/05, 09:38

Гумата на самолет на "Търкиш еърлайнс" се запали след кацане
Дата: 11/05, 09:321 Коментар

Калас: Прекратяването на огъня между Русия и Украйна за 9 май беше цинично
Дата: 11/05, 09:312 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия