Булфото
Екип на Регионална лаборатория - Бургас към Изпълнителната агенция по околна среда извърши незабавна проверка по сигнал за нефтен разлив в района на нефтобаза Росенец, Община Бургас.
Проверката е извършена в акваторията на Черно море с моторна лодка, съвместно с експерти от клона на Басейнова дирекция „Черноморски район“ в Бургас и от РИОСВ – Бургас.
Установено е, че в района на Ченгене скеле до края на залива на повърхността на морските води има видим разлив на нефтопродукти. Наблюдават се отделни петна с различна големина на площ от приблизително 60 кв. м. Към момента на огледа се усеща лек мирис на нефт, пише Новини.
По време на проверката е изяснено, че собственикът на моторна яхта е уведомил местната общинска администрация за възникнал технически проблем на плавателния съд, в резултат на който е изтекло дизелово гориво в залива Ченгене скеле.
С цел да бъде проследено състоянието на водите са взети пет проби, които са анализирани за съдържание на нефтопродукти.
Резултатите от проведените изпитвания са изпратени в Басейнова дирекция „Черноморски район“ за предприемане на действия по компетентност.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Много българи празнуват имен ден днес
Дата: 09/05, 07:47
Иран: Сраженията в Ормузкия проток са утихнали
Дата: 09/05, 07:44
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 07:40
БЧК-Варна с предложение: Доброволните кръводарители да бъдат освобождавани от здравни вноски
Дата: 09/05, 07:35
Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26