Снимка: Пиксабей, илюстративна
Горски пожар в Хърватия предизвика масова евакуация на туристи и местни жители. Огънят се е разпалил тази сутрин на хърватското адриатическо крайбрежие, близо до втория по големина град в страната Сплит.
Пожарът е започнал в района на Писак и Марушич в областта Далмация, на около 40 километра от Сплит и „не е могъл да бъде овладян“, съобщи пожарната служба.
Бедствието представлява заплаха за местните жители и туристите, поради което те бяха евакуирани, информира командирът на пожарната служба Славко Тучакович, цитиран от БТА.
Местните медии съобщават, че част от крайбрежната магистрала между градовете Омиш и Дубче е затворена. Няма данни за пострадали хора, но са изгорели няколко къщи и автомобили.
Горският пожар е избухнал на около 30 км южно от град Сплит близо до крайбрежните селища Писак и Марушичи, които са популярни сред туристите. Всички жители и туристи в Марушичи са били евакуирани.
Командирът на пожарната служба каза, че спортната зала в Омиш е готова да приеме евакуираните хора, ако се наложи. По думите му към момента няма такава необходимост, а евакуираните жители и туристи са преместени на други места.
Два самолета за борба с пожарите „Канадеър“ са се изтеглили заради силен вятър в района. Очаква се скоро единият от тях отново да излети, за да се включи в борбата с огъня, съобщи командирът на пожарната служба Славко Тучакович.
Сушата, горещините и силният вятър разпалват огъня и той се е разпространил към борови гори, съобщават местни медии. Причините са бедствието все още не са известни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Русия забрани на западни медии да отразяват парада в Москва
Дата: 08/05, 07:52
Такситата в Бургас с по-високи тарифи преди летния сезон
Дата: 08/05, 07:48
Прокуратурата прекрати разследването за доходите на Пеевски
Дата: 08/05, 07:451 Коментар
КНДР разполага нова далекобойна артилерия по границата си с Южна Корея
Дата: 08/05, 07:39
Транспортният бранш е в протестна готовност
Дата: 08/05, 07:33