снимка: Булфото
Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца, през деня ще се понижава и ще се доближи до средната стойност.
През нощта ще е ясно и почти тихо. Утре отново ще бъде слънчево, в повечето места със слаб променлив вятър. По-нататъшно повишение на дневните температури: максималните - между 30° и 35°, за София - около 31°.
В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра - около 15°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Преди обяд ще духа слаб до умерен вятър от северозапад, а през втората половина на деня – от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 25° и 29°. Температурата на морската вода е 21°-23°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Слънцето в София изгрява в 5 ч. и 49 мин. и залязва в 21 ч. и 8 мин. Продължителност на деня: 15 ч. и 19 мин. Луната в София изгрява в 3 ч. и 24 мин. и залязва в 19 ч. и 30 мин. Фаза на Луната: два дни преди новолуние.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Облачно и без валежи на 1 май във Варна
Дата: 01/05, 06:00
Гергьовден в Lidl: прясно агнешко на цени, по-ниски от миналогодишните
Дата: 01/05, 05:10
Спортът по телевизията в петък 1 май
Дата: 01/05, 05:001 Коментар
Хороскоп за петък: Телец - значими събития; Рак - уединение; Дева - облекчение; Стрелец - интуиция; Риби - духовно израстване
Дата: 01/05, 04:30
На 1 май 1966 г. се случва една от най-големите промишлени трагедии в България със стотици жертви и хиляди ранени край Враца
Дата: 01/05, 04:00