Кадър БТВ
Основната причина за зимните протести беше усещането на младите хора за несправедливост и неравнопоставеност между частния сектор и все по-голямата държавна машина. Привилегиите за редица служители в бюджетния сектор са създадени, защото преди 20 години съсипаната от хиперинфлацията България нямаше нужните средства да издържа добре заплатена държавна администрация и структури.
Това написа в профила си председателят на КРИБ Кирил Домусчиев.
Ето какво пише още той:
Затова те не плащат осигуровки, получават редица социални бонуси и като цяло е трудно да бъдат уволнени – дори и при лошо свършена работа.
Но това вече не е така – заетите в бюджетния сектор са с поне 10% по-висока нетна заплата от работещите в частния. А през последните месеци цялото общество беше скандализирано от огромни заплати на шефове на дирекции, членове на бордове и директори.
Ние сме в бюджетна и инфлационна криза и заетите в бюджетния сектор трябва да понесат нейната тежест равнопоставено с хората в частния сектор.
Споделям с вас позицията от днес на КРИБ, която е ясна и категорична.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Почина актрисата Дейви Чейс
Дата: 18/06, 09:18
РЗИ: Морската вода край Варна е с отлично качество преди активния летен сезон
Дата: 18/06, 09:121 Коментар
Едва една трета от детските площадки в България са обновени през последните три години
Дата: 18/06, 09:091 Коментар
Москва съобщи за масирана украинска атака с дронове
Дата: 18/06, 08:561 Коментар
65 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Дата: 18/06, 08:531 Коментар