Народният представител от ПП-ДБ Манол Пейков: "Искрено се радвам на избора на г-н Зарков и му желая успех"


Дата: 07/02, 23:10

снимка: Булфото

Току-що научавам, че Крум Зарков е новият лидер на БСП. За мен това е добра новина. Българското ляво – и българската политика изобщо – имат остра нужда от почтени хора с прогресивно мислене. Това написа народният представител от ПП-ДБ Манол Пейков във Facebook.  

"През последните години, под ръководството на Нинова и Зафиров, БСП се превърна в силно реакционна, традиционалистка, патриотарско-православна партия, отдалечавайки се все повече и повече от политическата идея за ляво по принцип и от вижданията и принципите на традиционната западна социалдемокрация в частност", смята той, допълва Фокус. 

"Резултатът? Постепенно "спихване" на подкрепата за столетницата и изземане на "лявото" от формации като "Възраждане" и (донякъде) "Величие", имащи много повече общо (особено първите!) с германския национал-социализъм, отколкото с нещо, наподобяващо социалдемокрация.

Относително рехавите ми контакти с Крум Зарков в минали парламенти го открояват в компанията на съпартийците му като свестен, възпитан, мислещ и прогресивен човек.

Макар да не изпитвам каквито и да е симпатии към БСП в настоящото му превъплъщение, искрено се радвам на избора на г-н Зарков и му желая успех", пише още Пейков.

"Имам и една лична история с г-н Зарков, която решително засилва личните ми симпатии към него.

В самото начало на краткия 45-и парламент в средата на 2021-ва, след края на едно парламентарно заседание, някакъв човек ме догонва на излизане от сградата.

– Г-н Пейков! Коя ще е следващата книга в поредица "Отвъд"?

Обръщам се, а той веднага забелязва по погледа ми, че не го разпознавам.

– Аз съм Крум Зарков. И съм огромен фен на тази поредица.

Сетне си побъбрихме няколко минути за предстоящи и минали заглавия от поредицата. Оказа се, че наистина ги познава.

Това и до днес си остава единственият ми разговор за литература с депутат извън нашата парламентарна група", изтъкна депутатът.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Евродепутатът Фернан Картхайзер: Брюксел ще направи всичко, за да се отърве от Виктор Орбан
Дата: 08/02, 11:21

Експертът по киберсигурност Кирил Григоров: собствениците на камери са длъжни да се грижат за данните, които събират
Дата: 08/02, 11:16

Тежка катастрофа във Варна: Кола се заби в подлеза под Образцов дом
Дата: 08/02, 11:001 Коментар

Психологът Светлана Димитрова: "Престъплението е извършено преднамерено, хладнокръвно, с прецизност и ясен сценарий"
Дата: 08/02, 10:501 Коментар

Няма загинали в катастрофи у нас за изминалия ден
Дата: 08/02, 10:401 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия