Взрив в тролейбус във Волгоград в понеделник отне живота на 10 души, съобщава Интерфакс, цитирана от iNews.bg. Ранени са поне 15 души, включително детенце на годинка.
Полицията установява всички обстоятелства на взрива. На мястото на трагедията са оперативните служби, мястото е отцепено, установяват се обстоятелствата.
Следствието квалифицира взрива като терористичен акт. Представители на правозащитните органи отбелязват, че този взрив по почерк прилича на двата предишни.
"За това свидетелства характерът на взрива и характерните части от телета, открити на мястото", съобщава източник пред ИТАР-ТАСС.
Препълненият тролейбус се движил в пиковия час от жилищен район към центъра на града. По предварителни данни тролеят е идвал от болница, в която се намирали пострадали от вчерашния терористичен акт на жп гарата във Волгоград.
Какво се случи
Следственият комитет на Русия съобщава за десет загинали и 15 ранени. Данните за пострадалите се различават, сред ранените е и едногодишно дете. По предварителни данни са хоспитализирани 23-ма души, те ще бъдат преместени в болницата, където се намират пострадалите от терористичния акт на жп гарата, съобщава РИА Новости.
Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06
Обсъдиха мерки за насърчаване развитието на морските аквакултурни пространства във Варненско
Дата: 12/05, 17:431 Коментар
Разследват екопрестъпление зад взрива, вдигнал на крак Горна Оряховица
Дата: 12/05, 17:351 Коментар
Мъж e осъден за купуване на гласове в Плевенско
Дата: 12/05, 17:33