Снимка: Фейсбук
В отговор на обществения интерес, свързан с имоти държавна собственост, за които Министерски съвет е посочил, че може да започнат разпоредителни действия за продажба, областният управител професор Андрияна Андреева даде брифинг в Заседателната зала на Областна администрация – Варна, на ул. „Преслав“ 26, предава Радио Варна.
Въпросното разпродаване на имоти има десетилетна история, предприетите разпоредителни действия за продажба не са нищо ново, подчерта проф. Андреева, след което допълни: "През годините тези имоти многократно са подлагани на търг. Всеки един от тях е опасен и за неговата поддръжка са нужни сериозни разходи, с които Областна администрация не разполага". Тя посочи, че е била изненадана от реакцията на кмета на Община Варна във Фейсбук. "Приватизацията не се извършва от областния управител, той не продава имотите по реда на приватизация", каза областният управител.
Институциите трябва да направят всичко по силите си, за да се запази културното минало на тези сгради, институциите са тези, които трябва да работят заедно, подчерта проф. Андреева.
Тези сгради са опасни и незабавно трябва да бъдат предприети действия, каза още областният управител.
Изискват се много средства за възстановяването на тези имоти, те са живи рани в центъра на Варна, коментира проф. Андреева. Тя допълни, че имот на улица "Йоан Екзарх" е превзет от бездомници.
Очаквайте подробности!
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Русия забрани на западни медии да отразяват парада в Москва
Дата: 08/05, 07:52
Такситата в Бургас с по-високи тарифи преди летния сезон
Дата: 08/05, 07:48
Прокуратурата прекрати разследването за доходите на Пеевски
Дата: 08/05, 07:451 Коментар
КНДР разполага нова далекобойна артилерия по границата си с Южна Корея
Дата: 08/05, 07:39
Транспортният бранш е в протестна готовност
Дата: 08/05, 07:33