Снимка Булфото
Голямо признание за известен наш певец.
Паметната плоча на основателя на „Щурците“ Кирил Маричков ще бъде открита на фасадата на дома му в София на 30 юни, понеделник, съобщиха от Столичния общински съвет.
Инициативата е на д-р Ваня Тагарева, заместник-председател на Столичния общински съвет.
Организатор на церемонията е семейството на Кирил Маричков, който почина на 11 октомври 2024 г. Проектант на паметната плоча е арх. Станислав Константинов, пише epicenter.bg.
На откриването на паметната плоча на музиканта се очаква да присъстват кметът на Столичната община Васил Терзиев, Петър Стоянов – президент на Република България (1997–2002), министърът на туризма Мирослав Боршош, д-р Ваня Тагарева – заместник-председател на Столичния общински съвет, Благородна Здравкова – заместник-кмет Направление „Култура, образование, спорт и младежки дейности“ на Столичната община и др.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ГДБОП арестува двама в оранжерия за марихуана в София
Дата: 07/05, 17:29
бТВ: Радев върна изпълнен мандат на Йотова, става премиер и слива министерства
Дата: 07/05, 17:161 Коментар
На живо: Илияна Йотова връчва мандата на кандидата за премиер Румен Радев
Дата: 07/05, 17:09
БТВ обяви министрите на Радев
Дата: 07/05, 17:04
Събраха над 28 милиона подписа за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 07/05, 17:00