Снимка: Булфото
Съдът одобри постигнато между страните споразумение, с което 29-годишен се признава за виновен в съзнателно ползване на неистински официален документ – чуждестранно свидетелство за управление на моторно превозно средство. Деянието е наказуемо по чл.316 от Наказателния кодекс, съобщават от ВРС.
На 29 януари миналата година пред служител в сектор „Пътна полиция" при ОД МВР-Варна той се ползвал от фалшива шофьорска книжка по образец на Република Украйна, издадена на негово име. От подсъдимия за самото съставяне на неистинския документ не може да бъде търсена наказателна отговорност.
29-годишният мъж има предходна съдимост. Той декларира, че е съгласен с параметрите на постигнатото споразумение и се отказва от по-нататъшното разглеждане на делото по общия ред. Подсъдимият приема да изтърпи наказание от 3 месеца лишаване от свобода, при първоначален общ режим.
Той следва да заплати и направени разноски за експертизи по делото за близо 800 лева. Съдебният акт е окончателен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 11:40
Путин отиде с кола до хотел в Москва, за да вземе своя учителка на вечеря
Дата: 12/05, 11:37
Аварии оставиха много хора без вода във Варна
Дата: 12/05, 11:37
Община Варна обяви конкурс за началник на отдел „Образование“
Дата: 12/05, 11:32