кадър: БНТ
Повече от 1500 полета са били отменени заради стачка на авиодиспечерите във Франция. Протестът, който продължава и в петък, засяга близо 300 хиляди пасажери в началото на летния сезон, отчитат от бранша.
Недоволството е насочено срещу недостига на персонал, остарялото оборудване и токсичната управленска култура, посочват синдикатите. Министърът на транспорта Филип Табаро определи претенциите като "неприемливи". Нарушен е трафикът на летищата в цяла Франция, включително парижкото Роаси Шарл де гол - едно от най-натоварените в Европа.
Френската агенция за гражданска авиация е поискала от авиокомпаниите да анулират един от всеки четири полета към и от Париж, а в петък - почти половината от изходящите полети от столицата, предаде БНТ. На национално равнище авиопревозвачите трябва да съкратят 30-40 процента от полетите, като най-засегната е Южна Франция. Националният превозвач Еър Франс обяви, че запазва изцяло графика си за полети на дълги разстояния.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Военният министър: Нямаме опция за втора ръка F-16 или "Грипен", търсим резервни части за МиГ-29
Дата: 27/08, 14:45
Времето във Варна в петък
Дата: 27/08, 14:40
В петък и неделя отново спират тировете по "Тракия", "Струма" и през Кресненското дефиле
Дата: 27/08, 14:36
Американски военен самолет кацна в Бургас
Дата: 27/08, 14:321 Коментар
Флагман: ГЕРБ остана без силен ход за „Дондуков“ 2
Дата: 27/08, 14:29