Одобрението за Тръмп остава рекордно ниско заради очакванията за скок в цените на бензина


09/06/2026, 08:00

Кадър Ютуб

Рейтингът на одобрение на президента на САЩ Доналд Тръмп остава близо до най-ниските нива в политическата му кариера през последните дни, тъй като повечето американци заявиха, че очакват цените на бензина да продължат да се покачват на фона на конфликта с Иран, според приключило днес ново социологическо проучване на Ройтерс/Ипсос.

Според агенция Ройтерс около 35% от анкетираните са заявили, че одобряват работата на Тръмп в Белия дом, което е без промяна в сравнение с предишното допитване на социологическата агенция, проведено в средата на май. Резултатът е малко над най-ниската оценка за втория мандат на Тръмп - 34%, в проучването на Ройтерс/Ипсос от април.

Това е съвсем близо и до най-ниската оценка от първия мандат на президента на САЩ - 33% през декември 2017 г., пише novini.bg.

През последните месеци президентът републиканец се сблъска с масово недоволство заради решението му да започне война с Иран, което доведе до скок в цените на бензина, отбелязва Ройтерс.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Потушени са 56 пожара в страната през изминалото денонощие
Дата: 09/06, 09:01

До 130% надценки на пазара: Ще помогне ли "Кошница с грижа"?
Дата: 09/06, 08:59

Богомил Николов: Намалението на цените е временно решение, а не лек срещу инфлацията
Дата: 09/06, 08:56

Емил Дечев след оставката на Кандев: Сподели ми, че му трябва малко време, преди да говори повече
Дата: 09/06, 08:45

Бизнесмен, отговорен за двойна смърт на пътя край Пловдив, напуска килията
Дата: 09/06, 08:361 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия