Редактор: Юлия Георгиева, кадър бТВ
Още след изборите, които се проведоха след така наречената сглобка, аз предложих на ръководството на партията да подаде оставка - на Кирил Петков и Асен Василов. Предложих го, като част от дълбоки системни промени. Казах, че ако това не се случи, ще дойде днешния ден и той за съжаление наистина настъпи. Но това не съм го направил публично. Кадровата политика е сгрешена и тя води до сериозни проблеми в коалицията ПП-ДБ. Необходими са с ериозни промени в коалицията до есента, защото единствената алтернатива за управление в момента е мандата на Борисов, който нанася много щети - държавния бюджет, сектор сигурност, регулатори, съдебна система. Аз не искам да виждам демократичната общност в една слаба позиция, уязвена.
Това коментира пред бТВ депутатът от ПП Ювор Божанков.
Лично мое мнение е, че когато поискаш вот на недоверие, трябва да отговориш на два въпроса - какво мнозинство предлагаш и какво и ако няма достатъчно партьори на терен, тогава трябва да имаш достатъчно доверие, за да претендираш за властта. В момента такова доверие в нас няма. Така че докато не направим сериозни промени, които да върнат доверие в нас, които да ни осигурят изборна победа, няма смисъл да искаме оставка на правителството, обясни той.
Това мнозинство е риск дори за европейската интеграция, защото приемането на еврото не е последната стъпка от нашата интеграция. Виждайки какви бюджетни разходи правят, как увеличиха заплатите, как направиха едни доста оптимистични сценарии за приходите в бюджета, какъв дефицит се очертава - може да се окаже, че евроскептичните организации ще използват това като горимо и отговорността няма да е на еврозоната, а на ГЕРБ, които очевидно не се справят с управлението, посочи той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Трафикът на търговски кораби през Ормуз почти е спрял
Дата: 09/07, 09:59
Варна се сдоби с нов "сух фонтан" на бул. "Република"
Дата: 09/07, 09:571 Коментар
Доклад: Замърсяването с пластмаси е сериозна заплаха за гръцките плажове
Дата: 09/07, 09:56
Нейнски: Всички врачки, които очакваха разрив между Съединените щати и Европа – той не се случи
Дата: 09/07, 09:52
37 души пострадаха при 30 тежки катастрофи у нас през изминалото денонощие
Дата: 09/07, 09:39