снимка: Булфото
Поставеният под номер 6 Новак Джокович записа 60 печеливши удара и спечели с 6:3, 6:0, 6:4 срещу сънародника си Миомир Кецманович в мъжката схема на тенис турнира от серията за Големия шлем "Уимбълдън". Това бе юбилейна победа номер 100 за легендарния сърбин в Лондон.
Джокович диктуваше играта през целия мач и записа първия пробив в осмия гейм, след което затвори сета при едно загубено разиграване на собствен сервис. Серията на седемкратния шампион от спечелени геймове нарасна до цели девет с 6:0 във втория сет, но третият бе малко по-особен.
Кецманович поведе на собствен сервис, но той загуби следващите си два и Джокович поведе с 5:1. След това обаче сръбската легенда пропусна да затвори мача на собствен сервис и Кецманович го проби за 3:5, но Джокович се поправи в следващото си подаване и спечели на първи мачпойнт.
"Представих се добре, с изключение на последните няколко гейма, но успях да спечеля в три сета. Никога не е лесно да играеш срещу приятел. Познавам Миомир от много време, съотборници сме и му желая всичко най-добро. Неговият треньор Виктор Троицки, капитан за Купа "Дейвис", беше на трибуните и го виждах често. Чувството беше малко странно и се надявам да не се повтори", заяви усмихнатият Джокович след мача.
"Радвам се, че записах стотната си победа тук. Тенисът ме направи това, което съм. На моята възраст няма дадености, но все още опитвам да се конкурирам с младите тенисисти. "Уимбълдън" е приоритетен турнир за почти всички и съм благословен, че пиша история в него", каза още той, предаде БТА.
Джокович, който записа 60 печеливши удара и направи 19 непредизвикани грешки, ще срещне поставения под номер 11 австралиец Алекс Де Минор в четвъртия кръг.
Американецът Бен Шелтън преодоля третия кръг с победа с 6:3, 7:6(4), 6:2 срещу унгареца Мартон Фучович и в следващия си мач ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Сонего. Хърватският ветеран Марин Чилич пък надделя над испанеца Хауме Мунар с 6:3, 3:6, 6:2, 6:4 и ще срещне италианеца Флавио Коболи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Социалният антрополог Харалан Александров: Не виждам Румен Радев като харизматичния лидер, способен да изиграе ролята на месия
Дата: 05/02, 06:00
Бившият министър на околната среда Емил Димитров: Там в горите направиха това, което ГЕРБ направи с язовирите
Дата: 05/02, 05:001 Коментар
Има решение при крампи
Дата: 05/02, 04:40
Безплатен куклен театър във Варна носи смях и поука с „Лакома мецана”
Дата: 05/02, 04:40
30 млн. евро са вкарани в обращение чрез магазините на Lidl
Дата: 05/02, 04:10