Пиксабей
Горски служител е пострадал при гасенето на пожар близо до хижа "Христо Смирненски" над Белово. Мъжът е с травма в областта на окото и е транспортиран в УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив. Пострадалият е служител на горското стопанство в Белово, съобщават от полицията в Пазарджик.
Сигналът за възникването на пожара в горски площи, намиращи се близо до хижа "Христо Смирненски" в района на Държавно горско стопанство - Белово, е получен преди обяд в Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Пазарджик, предаде БНР.
Незабавно към мястото са изпратени противопожарни екипи от районните служби в Белово, Велинград и Батак. Заедно с огнеборците в гасителните действия активно се включили лесничеи от ДГС-Белово и доброволци от Доброволното формирование във Велинград, а по-късно и от доброволното формирование в Белово.
Огънят обхванал иглолистна гора с обща площ около 10 декара. Към момента пожарът е локализиран и овлядан, гасят се отделни огнища. Дейностите по пълното ликвидиране на пожара продължават с участието на огнеборци, горски работници и доброволци.
Причините, довели до възникването на инцидента, са в процес на изясняване, уточняват от МВР в Пазарджик.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ДГ "Д-р Петър Берон" във Варна кани на пътуване през времето
Дата: 10/05, 18:36
Кремъл: Очакваме скоро в Москва американските посредници за прекратяване войната в Украйна
Дата: 10/05, 18:251 Коментар
Малджански: Идва световна криза, а ние не произвеждаме нищо, изнасяме само малоумие
Дата: 10/05, 18:19
Десет дни след активизиране на свлачището край Пампорово движението в района остава ограничено
Дата: 10/05, 18:09
Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01