Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема с безводието


26/06/2026, 07:16

Снимка: Пиксабей

Проблемът с безводието ще бъде обсъден на работна среща в Министерския съвет. По последни данни, близо 15 хиляди души са засегнати от режим на водата, като ситуацията е най-тежка в Търговище и Велико Търново, предава БНТ.

Направеният анализ сочи, че остарялата водопреносна мрежа е един от основните проблеми. Около 2/3 от тръбите са азбестоциментови, с изтекъл експлоатационен срок, а още около 14% са стоманени, които са податливи на корозия и течове. 

На места няма и достатъчно водоизточници. В началото на месеца пред депутатите - министър Шишков заяви, че трайното решаване на проблема с безводието в страната преминава през мащабна подмяна на амортизираната водопроводна мрежа.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Петролен танкер е ударен със снаряд край бреговете на Оман
Дата: 07/07, 07:36

Бюджетът влиза за разглеждане в парламента
Дата: 07/07, 07:31

Роналдо: Тръгвам си с чиста съвест. Преди мен Португалия не беше печелила нищо
Дата: 07/07, 07:30

Черно море играе три контроли тази седмица
Дата: 07/07, 07:27

"Уимбълдън" изпрати Григор на крака и с овации
Дата: 07/07, 07:241 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия