Кадър Нова телевизия
Британското посолство е проявило интерес към случая с разкритата фабрика за нелегални цигари в Хасковско, която според МВР е най- голямата, откривана някога у нас. Иззети са над 100 милиона къса цигари за над 30 милиона лева, предаде Нова телевизия. Помещението е под земята под законно функциониращи кравеферма и мандра.
До разкриването на фабриката се стига, след като в сряда в Генерал Тошево е задържан тир, пътуващ за Румъния. В него – сред перилни препарати, са открити 9 големи палета с 16 200 стека цигари на известни марки без бандерол. Разследващите стигат до свиленградското село Момково, където откриват нелегалната фабрика.
За да се влезе в подземното съоръжение, се използва рампа тип асансьор. Тя е скрита в хале, което официално се използва за склад за слама. Под земята е имало стаи с по около 10 легла, предназначени за живот на работниците. Открит е и авариен изход, който вероятно е използван, защото при пристигането на разследващите хора във фабриката не са открити.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Феновете на ЦСКА изкупиха 22 хиляди билета за финала
Дата: 12/05, 14:40
НОИ: Средният осигурителен доход в България расте
Дата: 12/05, 14:39
Путин разширява най-големия завод за дронове в света
Дата: 12/05, 14:35
Жена наръга 4 пъти приятеля си в Несебър
Дата: 12/05, 14:331 Коментар
НИМХ обяви жълт код за 20 области в сряда
Дата: 12/05, 14:28