Безработицата в Испания намалява


03/01/2014, 12:11

Испания обяви силно намаление на броя на безработните през декември миналата година. 
Правителството на министър-председателя Мариано Рахой отчете цифрите като показател, че строгите реформи дават резултат след срива през 2008 г., когато милиони хора останаха без работа. 
През цялата 2013 г. безработните са намелели с повече от 147 000 души, а икономиката колебливо се възстановява. Това е първата година, в която се отчита спад на безработицата в Испания след началото на финансовата криза.
Броят на регистрираните безработни е спаднал с 57 000 до 4,73 милиона души.
През третото тримесечие Испания регистрира ръст от 0,1%, но по неофициални данни нивото на безработицата достатъчно високо - 26%, пише БГНЕС, цитирана от Vesti.bg.
Международният валутен фонд предупреди, че страната може да преживее още 5 години на висока безработица, която да се запази около 25%, ако не проведе спешни реформи.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ню Йорк Таймс: Шефът на ЦРУ не е отправял заплахи за последици за Русия
Дата: 28/08, 12:10

Унищожиха дрон в морето край остров Свети Иван
Дата: 28/08, 12:00

Съдът в Чепеларе отне автомобила на шофьор, управлявал с 2,25 промила алкохол
Дата: 28/08, 11:58

Премиерът за заглушителя в "Драгалевци": Те са го отскубнали в последния момент
Дата: 28/08, 11:55

Карамфилова: Пострадалите от наводненията в Струмяни няма да плащат такса за депониране на отпадъците
Дата: 28/08, 11:461 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия