Избраха икономист за нов главен секретар на Областна администрация - Варна


Дата: 15/07, 16:25

снимка Областна администрация - Варна

Петко Бойновски е новият главен секретар на Областна администрация Варна, назначен след конкурс, проведен в МС на Република България и защита на Концепция за стратегическо управление.

51-годишният икономист е възпитаник на ИУ – Варна. Има магистърски степени в областта на икономиката и на публичната администрация. Преминал е през множество форми на обучение и квалификация в Института по публична администрация.

Петко Бойновски има дългогодишна практика като ръководител на различни звена в общинската и в държавната администрация, със сериозен управленски и административен капацитет. Малко повече от 20 години той е бил в Дирекция „Общинска собственост, икономика и стопанска дейност“ в Община Варна, първо като главен експерт „Общинска приватизация“, а след това и директор на същата дирекция.

Бойновски познава и екипа на Областна администрация Варна, тъй като близо година е бил директор на Дирекция „Административен контрол, регионално развитие и държавна собственост“.

Вчера, той беше отново представен на служителите в администрацията като новия Главен секретар. Той увери своите колеги, че ще следва мисията на институцията да провежда националната политика на изпълнителната власт при спазване върховенството на закона и като следва основните ценности и принципи на работа. Той поздрави областния управител и екипа на администрацията затова, че през последните години е  бил повишен административния капацитет на служителите, а структурата на администрацията е оптимизирана спрямо променящата се икономическа среда и приоритети.

Като гламен секретар, Петко Бойновски ще положи усилия да подобри, да активизира и модернизира вътрешната комуникация в администрацията, да повиши прозрачността и отчетността в дейността й, и да подобри координацията между различните териториални звена на изпълнителната власт при реализиране на ключови проекти и инициативи за региона.

Новият главен секретар на Областна администрация Варна намира, че работата на съвременната администрация трябва да е обвързана с модернизация и дигитална трансформация във всички посоки на комуникацията – както на вътрешния обмен, така и в посока на обслужване на външните потребители. Това означава електронен документооборот, повече електронни услуги и интеграция с единното електронно управление.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 03/03, 04:30

Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 03/03, 04:00

На 3 март през 1904 г. е направен първият звукозапис на политическа реч с цилиндър на Томас Едисън
Дата: 03/03, 04:00

Как да виждаме по-добре?
Дата: 03/03, 03:50

Empower by PanzerGlass: Силата на надеждното зареждане и пълната защита
Дата: 03/03, 03:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия