Булфото
Задържаните за незаконната фабрика край с. Момково остават на свобода срещу парична гаранция, постанови Окръжен съд Хасково. Тричленният съдебен състав, с председател Анна Петкова, остави без уважение протеста на прокуратурата и искането на обвинението за налагане на по-тежки мерки на двамата задържани по случая с разкритата незаконна цигарена фабрика под кравеферма край село Момково.
Както и при първа инстанция, адвокатът на Росица Перчемлиев поиска от състава на Окръжен съд Хасково мярката да бъде гледана при закрити врата. За разлика от решението на Районен съд -Свиленград, председателят на състава на окръжните магистрати не уважи това искане, предаде БТА.
Прокурорът Павел Жеков поиска и за двамата обвиняеми промяна на мярката от парична гаранция в по-тежка с мотив, че съдът не е оценил в достатъчна степен тежестта на престъпните им действия. Той посочи, че е установено, че Перчемлиеви са участвали в логистиката, доставката на суровини за нелегалното производство, в обслужването на работниците и осигуряването на достъпа до замаскираните незаконни производствени обекти за цигари.
Жеков подчерта, че разследването по случая е в начален етап, все още доказателствата се събират по топли следи, има обявени лица за издирване, сред които е и съпругът на обвиняемата, който е син на обвиняемия. По думите му оставени на свобода под парична гаранция Перчемлиеви имат възможност да укриват и унищожават доказателства.
Представителят на държавното обвинение поиска задържане под стража за Росица Перчемлиева, а предвид напредналата възраст и заболявания, за свекъра ѝ Димитър Перчемлиев -домашен арест.
Искам да помоля да ми позволите да се грижа за децата си и за животните, каза през сълзи Росица Перчемлиева пред съдебния състав. Тя обясни, че в момента кравефермата в Момково е оставена на произвола, в нея имало около 20 души персонал и над 200 животни, за които основно отговаря тя.
В крайна сметка за Димитър Перчемлиев и снаха му Росица Перчемлиева окръжните магистрати потвърдиха наложената им на 12 -и юли т.г. мярка от Районен съд Свиленград - парична гаранция от по шест хиляди лева за всеки един от тях. Повдигнатите обвинения срещу тях са съучастие в държане на акцизни стоки без бандерол в стопански двор, собственост на „Сакар Екстра Милк“ ООД.
Двамата бяха арестувани, след като властите разкриха на четири метра под земята най-голямата досега нелегална фабрика за цигари у нас. В нея беше засечена произведена продукция от над сто милиона къса цигари за над 30 милиона лева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Денков: Панджерова няма как да остане зам.-министър
Дата: 12/05, 11:19
Секат дървета по бул. "Княз Борис" в центъра на Варна пред бившата "Картофена Къща"
Дата: 12/05, 11:18
Шефът на КЗК: Наложителни са спешни действия на държавата за пазара на храни и горива
Дата: 12/05, 11:15
Тръмп смята да превърне Венецуела в 51-вия щат. Каракас: Не сме колония
Дата: 12/05, 11:09
Коцев: Главният архитект на Варна да освободи поста. Даваме старт на нова политика за ограничаване на презастрояването
Дата: 12/05, 10:57