снимка Пиксабей
Българинът, който вчера бе арестуван от гръцката полиция за убийството на преподавател от Калифорнийския университет в Бъркли, призна, че е помогнал на извършителя на убийството, съобщи електронното издание на в. „Катимерини“.
По-рано този месец преподавателят бе застрелян в предградие в Атина. В сряда гръцката полиция арестува бившата съпруга на убития, нейния партньор, както и двама албански и един български гражданин във връзка с инцидента, който се е случил на 4 юли в североизточното атинско предградие Агия Параскеви.
По данни на гръцката полиция партньорът на жената е признал, че е стрелял по преподавателя, който е 43-годишен полски гражданин.
Според показанията на българина в деня на убийството партньорът на жената е възнамерявал да „сплаши“ бившия ѝ съпруг с цел той да „отстъпи от въпроси, свързани с попечителството на техните деца“. В показанията се посочва още, че мъжът е дал мобилния си телефон и ключовете от колата си на българина и след извършването на убийството е предложил по 50 000 евро на него и двамата албанци, за да му помогнат.
Очаква се тази седмица на заподозрените да бъдат повдигнати официално обвинения, които предстои да бъдат оповестени. Гръцките власти не съобщиха имената на предполагаемо замесените в инцидента лица, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 11/05, 09:24
Електронният прием за общинските детски градини във Варна започва днес
Дата: 11/05, 09:14
Експерт: На компрометираните членовете от ВСС да не се позволява да развращават системата
Дата: 11/05, 09:11
38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие
Дата: 11/05, 08:59
България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:461 Коментар