Отново проблем с боклука във Варна


Дата: 19/07, 09:40

снимка,архив: Благомир Коцев, фейсбук

Контейнерите за отпадъци на много места във Варна преливат, а около тях се образуват микросметища. Проблемът се задълбочава през лятото, когато в града има много туристи.

От Общината казват, че контейнерите са достатъчни, но не се извозват редовно, предава БНТ. 

В средата на лятото и препълнена с туристи - Варна не може да се справи с боклука, който залива града.

Около препълнените контейнери са се образували микросметища, а на фона на жегите зловонието е непоносимо.

От Община Варна признават, че сметопочистващата фирма не успява да спазва графика за извозване на отпадъците.

"Водим ежедневно разговори с тях, за да може този проблем да бъде отстранен, да се спазва графикът. Проблемът е, че фирмата не спазва графика и има доста недобросъвестни граждани, включително и юридически лица, които изхвърлят нерегламентирано", заяви за БНТ Илия Коев, заместник-кмет на Варна.

Боклукът в по-голямата част на града се извозва два пъти на ден, а през лятото, когато има много туристи, би трябвало дори три пъти.

Но сметоизвозващите коли са само 11, стари са и често някоя от тях е на ремонт. Договорът между Общината и сметопочистващата фирма изтича след година, а дотогава:

"Един път са 10, един път 11, някой път излизат два автомобила в ремонт и ако останат 8, вие си представете на нашата територия какво чудо е това нещо", допълни Илия Коев, заместник-кмет на Варна.

Единственият инструмент, който има Общината е да налага глоба след глоба на фирмата. От началото на годината глобите са стигнали близо 450 000 лева.

Това изглежда по никакъв начин не решава проблема, който морският град има от десетилетия и засега остава нерешен.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Близо 60 хиляди българи са напуснали Германия за една година
Дата: 08/02, 14:19

Мирчев: Боташ беше грешка, Румен Радев ни е опонент на тези избори
Дата: 08/02, 14:10

Голяма разпродажба в Mr.Bricolage - отстъпките стигат до -50%, а в кампанията са включени над 4000 продукта за дома, ремонта и градината
Дата: 08/02, 14:10

Пожар в Националната онкологична болница в София, 12 пациенти са евакуирани
Дата: 08/02, 13:47

Намериха мъртви Ивайло Калушев, Николай Златков и 15-годишното момче край връх Вола
Дата: 08/02, 13:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия