Теменужка Петкова: Изтегленият дълг от 6 млрд. лв. няма да повлияе на кредитния рейтинг на България


20/07/2025, 13:04

Кадър Нова ТВ

Финансовият министър отговори на критиките на вицепрезидента относно държавния дълг на страната. Според Илияна Йотова новият изтеглен дълг от над 6 милиарда лева е предпоставка за намаляване на кредитния рейтинг на България. Теменужка Петкова обаче успокои, че приемането ни в еврозоната е знак за стабилност, пише Нова ТВ.

"България е с втория най-нисък дълг в рамките на ЕС. Така че това, което се случи онзи ден, беше изключително успешна емисия. Стойността ѝ е в рамките на Закона за държавния бюджет. Емисията, която получихме е при условия, които са изключително благоприятни и това се дължи основно на членството ни в еврозоната", категорична беше финансовият министър.

Петкова подчерта, че няма предпоставки изтегления дълг да повлияе на кредитния рейтинг  на страната ни. А напротив - той щял да върви нагоре. "И ясен знак за това дадоха кредитните агенции, които ни оценяват", подчерта министърът. 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 04:50

Хороскоп за вторник: Овен - текущи задачи; Близнаци - енергия; Лъв - вдъхновение; Скорпион - промяна; Риби - интуитивни решения
Дата: 12/05, 04:30

На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 03:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия