Кремъл очаква много сложни преговори с Киев в Истанбул


23/07/2025, 14:58

Кадър Youtube

Кремъл заяви, че очаква „много сложни дискусии“ с Киев по време на мирните преговори, планирани за тази вечер в Истанбул, като отново отхвърли възможността за бързи дипломатически постижения, които да сложат край на войната.

„Никой не очаква лесен път. Разбира се, това ще бъдат много сложни преговори“, каза прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от АФП. 

Той повтори, че предложенията на двете страни за прекратяване на конфликта са „диаметрално противоположни“, посочва БГНЕС.

Тази трета сесия на преки преговори в Истанбул се провежда отново под натиска на американския президент Доналд Тръмп, който в средата на юли даде на Москва 50 дни да постигне споразумение с Киев, под заплаха от тежки санкции.

Киев и западните му съюзници обвиняват Кремъл, че блокира преговорите, като поддържа максималистични искания, докато руската армия, по-многобройна и по-добре въоръжена, продължава бомбардировките и атаките по фронта, където все още печели територия.

Тази сутрин руското министерство на отбраната обяви, че е превзело ново село, Варачине, в украинския регион Суми.

Топ дипломатът на ЕС Кая Калас оцени, че 50-дневният срок на Тръмп е „много дълъг“, когато „невинни цивилни умират всеки ден“.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:37

Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:221 Коментар

Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12

Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00

Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия