Кадър ВВС на САЩ
Три лодки с общо 11 души на борда са били унищожени при въздушен удар от американските сили, информира The Washington Post, като се позовава на данни от Пентагона. Ударът е част от мащабната военноморска операция на САЩ, насочена срещу наркотрафика и контрабандата търгови с нефт от Венецуела.
От началото на операцията през септември до сега са били унищожени 43 плавателни съда, като убитите са не по-малко от 133-ма души, допълва Фокус. Американската администрация нарича тези хора "наркотерористи“, без да предоставя конкретни доказателства за връзките им с наркокартели и без да разкрива самоличността им.
Последните три плавателни съда са били ударени в Карибския басейн и в източната част на Тихия океан – един от традиционните маршрути за контрабанда на наркотици от Колумбия и Еквадор, подчертават американските власти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Паднали дървета, затворени улици и наводнени помещения заради лошото време във Варна
Дата: 18/02, 09:15
Рекордните 66,4 млн. евро достигна износът от български компании с Lidl за 2025 г.
Дата: 18/02, 09:10
Спряха движението по пътя Добрич - Албена заради преляла река
Дата: 18/02, 09:09
Автобус с 25 пътници, пътуващ към Букурещ, закъса край Свищов
Дата: 18/02, 09:06
С общоградско поклонение Варна отбелязва 153 години от гибелта на Апостола на свободата
Дата: 18/02, 09:02