кадър YouTube/Euronews Bulgaria
редактор Веселин Златков
Румен Радев коментира, че случаят „Петрохан” показва колко е прогнила държавата, но той знае за организацията на Ивайло Калушев от 2022 година, защото съм пускал сигнал до него за дейността ѝ, това заяви по Евронюз България Димитър Куманов от сдружение „Балканка”.
Той допълни, че тогава е писал сигнали до кого ли не, включително тогавашния премиер Кирил Петков, парламентарната комисия по околна среда, екоминистерството и земеделското министерство, агенцията по горите и много други органи, с изключение на правоохранителните.
Куманов призна, че отишъл до хижата с идеята да бъде блокиран от хората на Калушев, както други туристи, но това не се е случило, затова не е пускал сигнал до МВР.
Той определи НАКЗТ като „големи връзкари”, защото всички държавни институции, до които е писал, са се опитвали да защитят организацията на Калушев. Шефът на „Балканка” коментира, че отговорът, който е получил тогава от екоминистъра Сандов е показал, че той разбира, че организацията нарушава закона и всъщност е имал характера на призив да не превишават правата си и да не се държат като държавен орган.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 10:30
Пиян шофьор се блъсна в паркирана кола във Варненско
Дата: 02/03, 10:27
Светослав Бенчев: Към момента няма проблем за снабдяването на "Лукойл"
Дата: 02/03, 10:22
Американски F-15 падна в Кувейт
Дата: 02/03, 10:212 Коментара
Тити Папазов: Бомба падна на 500 метра от сградата ни, непонятно е за мен в 21-ви век да има войни
Дата: 02/03, 10:19