Пиксабей
През първите дни от новата седмица в България ще настъпи постепенно захлаждане. Вятърът ще е над Западна и Централна България ще се ориентира от северозапад и ще проникне малко по-хладна въздушна маса, предаде Метео Балканс. Очакват се валежи и гръмотевични бури над Западна и Централна България. Към средата на седмицата ще имаме период на затопляне, но и нестабилна атмосфера над Югозападна България. Като цяло идната седмица ще е малко по-дъждовна, а затопляне и по-високи температури се очакват към края на текущата седмица.
Вторник и Сряда... Топло време студен фронт и валежи
Във вторник и сряда над страната атмосферата ще се лабилизира, а причината е пременяващ фронт. Времето ще е предимно слънчево, но следобед ще се развива купесто-дъждовна облачност. Във вторник очакваме краткотрайни дъждове с гръмотевици на отделни места в Централна и Североизточна България. В сряда ще имаме кратка почивка от валежите, а времето като цяло ще е с разкъсана висока облачност.
Максималните температури във вторник и сряда ще достигнат между 25° и 33°C. Вятърът ще бъде от запад-северозапад и ще проникне малко по-хладен въздух.
Искаме да обърнем внимание на предстоящия процес над Югозападна България, като според глобалните модели, на изолирани места валежите ще са почти над нормата.
Времето в четвъртък и петък
В четвъртък над почти цялата страна ще е слънчево и сравнително горещо, но над крайните югозападни райони се очакват значителни валежи, съпроводени от гръмотевици и проливни валежи. Валежите ще са и двата дена в четвъртък и петък, като количествата, според ГФС ще са между 20-60л/кв.м.
През почивните дни въздушната маса над страната ще се стабилизира и ще настъпи предимно слънчево време. През следващите дни и идващата нова седмица Балканският полуостров ще попадне под влиянието на засилващ се термичен и баричен гребен от югозапад. Това ще предизвика ново повишение на температурите, но за сега не се очакват екстремни стойности от над 40 градуса по Целзий.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38
СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03