Максималната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лева


29/07/2025, 09:04

Пиксабей

Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни помощи" към Главна дирекция "Социално подпомагане". 

Тя уточни, че този вид помощ е еднократна и се изплаща веднъж в годината. Ако обаче през годината лицето вече е ползвало правото си на тази помощ, сега ако е пострадало от пожарите, няма да може да я получи отново, обясни Василева в интервю за предаването "Преди всички". 

"Помощта на държавата в този случай се изразява в отпускане на еднократна помощ за задоволяване на инцидентно възникнали потребности. Тя е регламентирана в Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане. За целта хората трябва да подадат заявление-декларация в Дирекция "Социално подпомагане". Социалните работници са на терен по пострадалите места. Те обхождат тези места, консултират гражданите, предоставят им заявления", посочи Анелия Василева.

По думите ѝ към края на вчерашния ден в страната са подадени 6 заявления-декларации. Те ще бъдат обработени в максимални кратки срокове, увери тя, като уточни, че в такива ситуации се правят извънредни плащания, за да може по най-бързия начин хората да бъдат подкрепени. 

Изискването е хората да са регистрирани по настоящ адрес в пострадалото жилище, както и то да е основно за семейството, подчерта още Василева. 

Държавата има и други механизми да подкрепя пострадалите при бедствия хора, напомни тя. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 16:30

Пратиха литовката, която намушка четирима души във Варна, в психиатрия за 30 дни
Дата: 07/05, 16:29

Турска войска преминава през България на път към Сърбия
Дата: 07/05, 16:25

Рекорден брой участници в Маратон Варна на 17 май
Дата: 07/05, 16:22

Китай осъди на смърт двама бивши военни министри
Дата: 07/05, 16:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия