Отлагат продажбите на имоти до влизането на еврото


29/07/2025, 12:32

Пиксабей

Предлагането на имоти на вторичния пазар у нас е намаляло, като една от основните причини е очакването за въвеждането на еврото. Много собственици отлагат продажбата, надявайки се, че след присъединяването към еврозоната ще могат да получат по-висока цена. Това особено важи за хората, които нямат спешна нужда от средствата от евентуална сделка.

В същото време на пазара остават активни онези, които имат нужда от пари и продават, възползвайки се от настоящите високи цени. Според някои брокери евентуалният ефект от влизането в еврозоната вече е включен в цените, а бъдещото поскъпване може да е по-умерено, пише "Труд".

Очаква се с приемането на еврото България да привлече повече големи инвеститори, което ще увеличи търсенето и ще тласне цените нагоре. Страната ще стане по-привлекателна и за чуждестранни купувачи, които ще могат да пазаруват без нужда от валутна обмяна.

Няколко фактора също подкрепят ръста на цените: повишаващите се доходи, ниската безработица, вътрешната миграция към големите градове, растящите спестявания на домакинствата и паричният поток от българи в чужбина. Освен това, ниските лихви по ипотечните кредити продължават да поддържат търсенето високо.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 19:50

Мъжко кожено яке – вечната класика в мъжкия стил
Дата: 21/04, 19:50

Александър Шестаков е в тежко състояние
Дата: 21/04, 19:47

Ивет Горанова: Време е за реални действия
Дата: 21/04, 19:44

Доставките по петролопровода „Дружба“ вече могат да бъдат възобновени
Дата: 21/04, 19:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия