кадър: БНТ
Пожарникари, служителите на МВР и Министерството на отбраната, горски, доброволци за пореден път показаха самоотверженост и висок професионализъм в гасенето на пожарите в цялата страна. Това обаче не може да замести липсващото ръководство на изпълнителната власт. Това заяви в студиото на "Денят започва" юристът Иван Демерджиев - бивш служебен министър на вътрешните работи.
"Това не може да замести липсващите на терен политически лидери на управляващата в момента коалиция. Така че професионалистите се справиха, но не им бяха предоставени условия, нямаше координация, нямаше ръководство. Липсваше държавата в политическия аспект на тази дума, на място, там при пожарите", допълни той.
Пожарите станаха традиция в България, подчерта Демерджиев:
"Тези пожари, които днес виждаме в буквалния смисъл на думата, те горят отдавна в различните сфери на обществено-политическия живот, за съжаление, и не са потушени."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10
Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 00:40
Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00