Булфото
Министерството на отбраната на Русия заяви, че силите му са доставили ядрени бойни глави за мобилни пускови установки "Искандер-М", заредили са ги и са упражнявали преместването им до неуточнени обекти като част от голямо ядрено учение, предаде Ройтерс.
"Осигурена е доставката на ядрени боеприпаси до полеви пунктове за съхранение в позиционните райони на ракетните бригади. Личен състав от ракетните подразделения изпълнява учебно-бойни задачи за получаване на специални боеприпаси за оперативно-тактическата ракетна система "Искандер-М", оборудване на ракети носители с тях и скрито придвижване към определения позиционен район като подготовка за ракетни изстрелвания“, съобщиха от Министерството на отбраната, предава БТА.
В изявление, разпространено в държавните медии, се казва, че участващите в ученията ядрени сили са били поставени в най-висока степен на бойна готовност като подготовка за изстрелването на ядрени оръжия.
"В рамките на учението ядрените сили отработиха практически мерки за привеждане на подразделения и военни части, способни да използват ядрени оръжия, в най-висока степен на бойна готовност", съобщиха от военното ведомство, цитирани от ТАСС.
В ученията участваха общо над 64 000 военнослужещи, повече от 7800 единици оръжие, военна и специализирана техника, в това число над 200 ракетни пускови установки, над 140 летателни апарата, 73 кораба и 13 подводници, 8 от които – стратегически ракетни подводници.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Румен Христов: Имало е цяла верига от помагачи на прокурорския син
Дата: 23/05, 11:50
Bangaranga е номер 1 в Германия и Австрия
Дата: 23/05, 11:42
Пазарувахме в Lidl - колко успяхме да спестим от сметката?
Дата: 23/05, 11:40
Започна евакуация в северната част на Севлиево
Дата: 23/05, 11:36
Кметът на Аксаково Атанас Стоилов: Свлачището между "Златни пясъци" и Кранево е най-голямото у нас, ще върне много туристи
Дата: 23/05, 11:28